Domy prefabrykowane


Skonfiguruj swój dom

 
 
Budowa domu w technologii prefabrykacji jest bardzo powszechna w Europie i zyskuje swoją popularność w Polsce. Przygotowanie elementów domu odbywa się w fabryce, w komfortowych warunkach, przy użyciu nowoczesnych technologii i maszyn.

Dzięki temu oferujemy Państwu doskonałej jakości elementy służące do budowy domu w ekspresowym tempie oraz komfortowych warunkach. Oferowane rozwiązane umożliwia także, w prosty sposób, rozbudowę domu bez konieczności wykonywania prac budowlanych w zamieszkiwanej części. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, dom modułowy SPINE ma być w swoim założeniu domem ekologicznym.

Podstawowe zalety prefabrykowanych domów BEWA:
Opis techniczny:

podstawa w stanie surowym
ma wewnętrzną długość 640 cm
i szerokość 310 cm
dach dwuspadowy,
o kącie nachylenia 36 stopni
dowolne rozmieszczenie otworów
drzwiowych i okiennych
możliwość uzyskania
dowolnej powierzchni
1
2
3
4

Przykładowy układ
pomieszczeń

Pobierz rzuty domówProces montażu domu prefabrykowanego


Często zadawane pytania

1Dlaczego warto?
Jako firma stawiamy przede wszystkim na jakość, nie inaczej jest w przypadku domu prefabrykowanego.

Drugim niemniej jednak istotnym powodem do wybrania naszego produktu jest szybkość wykonania - klucze do swojego w pełni wykończonego domu, możesz otrzymać od nas już po niespełna trzech miesiącach!

Design, wymieniony jako trzeci równie dobrze mógłby znajdować się na pierwszym miejscu. Niekonwencjonalna kreska architekta Adama Paniaka, pozwoliła stworzyć projekt nowatorski choć oparty na tradycyjnych rozwiązaniach oraz nowoczesny, choć nie tracący korzeni tradycyjnego domostwa. Forma naszego budynku pozwala uwięzić kawałek Skandynawii w przestrzeni własnego ogrodu.
2Cena?
Koszt budowy nie przekracza ceny budynków wykonywanych w konwencjonalnych technologiach uwzględniając jednak dodatkowy, jakże istotny czynnik - czas, okazuję się, że cena ów staje się dużo niższa od cen domów budowanych w tradycyjny sposób.
3Czas budowy?
Budowy domów w technologii SPINE, nie można określić inaczej niż błyskawiczna. Stan surowy zamknięty wraz z ociepleniem pianką zamknięto-komorową, zostaje zbudowany w nie dłużej niż tydzień.
4Jak poradzić sobie z dokumentacją?
Jako firma zajmujemy się całym procesem budowy, dlatego też naszemu klientowi wsparcie oferujemy już na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę jego wymarzonego domu!
5Czy budynek jest pasywny/energooszczędny?
Pojęcie budynku pasywnego jest określeniem wielowymiarowym, iloczynem zastosowanych w budynku technologii. Nasze rozwiązanie doskonale wpisuje się idee budynków minimalizujących zużycie energii, począwszy od sposobu ocieplenia, poprzez rekuperację, sposób ogrzewania, na fotowoltaice kończąc. Domy SPINE mogą być także domami zero-energetycznymi, w których system energii odnawialnej może zrównoważyć większość rocznego zapotrzebowania zużycia energii. W takim przypadku rezygnuje się z zewnętrznych źródeł energii.
6Jak z to ocieplić?
Budynek ocieplony jest wewnętrznie pianką zamknięto-komorową natryskiwaną maszynowo na ściany konstrukcyjne. Rozwiązanie takie pozwala uzyskać pozytywny efekt termosu, o minimalnych stratach energetycznych.
7Jak to ogrzać?
Zastosowane technologie grzewcze zależne są od preferencji klienta. Firma BEWA ze swojej strony oferuje takie rozwiązania takie jak np. rekuperacja, które pozwalają zoptymalizować procesy grzewcze.
8Dlaczego beton?
Żadna gałąź budownictwa nie rozwija się równie dynamicznie jak technologie związane z betonem, dzięki temu, materiał ten nieprzerwanie pozostaje tworzywem przyszłości. Ponadto faktura betonu zapewnia minimalistyczną formę z subtelną nutą brutalizmu.
9Czy dom wymaga fundamentów?
Nic bardziej mylnego! Zastosowanie elementów u-kształtnych powoduje, iż bryła sama w sobie stanowi fundament. Wymagane są jedynie roboty ziemne polegające na wymianie warstwy gruntu o grubości od 40 do 60 cm.
10Czy budynek jest trwały?
Trwalszy być nie może! Konstrukcja żelbetowa zapewnia wręcz niezniszczalność budynku. Wzniesiony budynek służyć będzie nie jednemu, a wielu pokoleniom potencjalnych mieszkańców.
11Jak z wykończeniem wewnętrznym/układem pomieszczeń?
Wykończenie wewnętrzne, układ pomieszczeń, czy nawet podział na piętra pozostają kwestią indywidualnych ustaleń. Technologia domów prefabrykowanych BEWA oferuje cały wachlarz możliwości od parterowego domu z przestronnym wysokim salonem z aneksem kuchennym, po mały piętrowy domek z komfortowym układem pomieszczeń.
12Jaki zakres prac leży Państwa gestii?
Jako firma oferujemy pomoc na każdym etapie procesu budowlanego, począwszy od pozwolenia na budowę po wręczenie kluczy do nowo-powstałego obiektu.

Wirtualny spacer po domu pokazowym w Szprotawie