Dla samorządów


Rozwiązania dla samorządów

Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia tematu odpadów w naszym środowisku, dlatego u podwalin powstania firmy Bewa leży jego dobro. Jako nasz cel braliśmy sobie stworzenie nowoczesnych i wydajnych systemów do segregacji odpadów komunalnych. Naszym zadaniem jest odpowiedzieć na zapotrzebowanie społeczeństwa, gmin, przedsiębiorców dot. zagospodarowania odpadów. W związku z powyższym nasza firma wyspecjalizowała się w budowie nowoczesnych i estetycznych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz systemów przeznaczonych do zbierania odpadów w pojemnikach posadowionych pod ziemią.
Nasze instalacje są zarówno estetyczne jak i ekonomiczne w eksploatacji. Firma Bewa obsługuje na najwyższym poziomie Klientów zarówno w Polsce jak i w Europie. Posiadamy najnowocześniejszą linię produkcyjną oraz wykwalifikowany personel. Nasi przedstawiciele są zawsze gotowi doradzić Państwu w zakresie projektów związanych z gospodarką i pozostają do Państwa dyspozycji. Zdajemy sobie sprawę, iż każda gmina, miasto czy osiedle to zupełnie inny projekt do którego zawsze staramy się dopasować najbardziej optymalne rozwiązanie.
 

Masz pytania?

Szukasz innego rozwiązania dla Twojego samorządu?


tel. 68 376 77 33Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów


Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną wzrasta zainteresowanie punktami selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Pionierem i jednocześnie liderem na polskim rynku w tej dziedzinie jest ME4C Sp. z o.o., firma oferująca podziemne kontenery na odpady i ciekawy, funkcjonalny system gromadzenia i magazynowania odpadów komunalnych poprzez tworzenie zintegrowanych punktów, ramp umożliwiających odbiór różnego typu odpadów od bardzo wielu mieszkańców. Do tej pory punkty selektywnej zbiórki odpadów funkcjonowały jako inicjatywy lokalne, obecnie jest to wymóg ustawowy wobec każdej polskiej gminy. PSZOK SYSTEM zajmuje niewiele miejsca, jest estetyczny oraz łatwy zarówno w montażu oraz rozbudowie. Ogromnym atutem inwestycji w PSZOK jest możliwość równoległej pracy projektowej oraz przygotowania terenu pod punkt zbiórki odpadów, a także możliwość zlokalizowania PSZOK prawie na każdym terenie, wystarczy wstępne jego wyrównanie i zapewnienie odpowiedniej przestrzeni. Zapewniamy trwałość i bezpieczeństwo użytkowania systemu PSZOK poprzez wykorzystanie wysokiej jakości materiałów budulcowych oraz sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne.
Cechy charakterystyczne proponowanego rozwiązania:
 • prefabrykowana konstrukcja żelbetowa w formie rampy,
 • możliwość samodzielnego montażu na wcześniej przygotowanym podłożu,
 • skrócenie procesu inwestycyjnego wynikające z możliwości równoległego prowadzenia prac projektowych, przygotowania terenu,
 • prosta adaptacja do istniejącego terenu i niewielka uciążliwość inwestycji w trakcie realizacji,
 • modułowa konstrukcja umożliwiająca prostą zmianę konfiguracji punktu w zależności od potrzeb użytkownika,
 • wieloetapową rozbudowę w dowolnym zakresie wynikającym z doświadczeń uzyskanych w trakcie eksploatacji i aktualnych możliwości finansowych inwestora,
 • w razie konieczności możliwość prostego demontażu, transportu i montażu punktu w nowej lokalizacji.

Podziemne pojemniki na odpady


Polbins System

Jak zagospodarować przestrzeń, by była funkcjonalna a jednocześnie estetyczna? Polbins System to unikatowy, w pełni nowoczesny system podziemnych pojemników na odpady z nadziemnym koszem wrzutowym. Dzięki temu rozwiązaniu śmieci nie straszą swoim zapachem i wyglądem, a estetyczne kosze wrzutowe pozwalają na wkomponowanie się w design okolicy. System Polbins pozwala również na segregację odpadów, co czyni go także ekologicznym. Sprawdzone rozwiązania techniczne, zarówno pod kątem praktycznego opróżniania pojemników, bezpieczeństwa pod względem wytwarzania się i ujścia gazów, jak również pozytywny odbiór przez użytkowników wpływają na rosnącą popularność podziemnych pojemników na odpady zarówno w miejscach publicznych jak i w przestrzeni przydomowej, na osiedlach, w biurowcach itp. Dodatkowym atutem podziemnych pojemników typu Polbins jest ekonomiczność, bowiem rzadsze opróżnianie, mimo dużego zapotrzebowania na intensywne gromadzenie odpadów w miejscach użytkowanych przez setki, tysiące osób każdego dnia to czysta oszczędność na eksploatacji. Trwałość materiałów z jakich kosze są wykonane oraz prosta konstrukcja komór wkopywanych w ziemię umożliwia łatwy, szybki montaż i demontaż instalacji, jak również niezakłócone użytkowanie przez wiele lat. Kosze z pojemnikiem podziemnym przyciągają uwagę przechodniów, zaś eliminują zagrożenia związane z rozgrzebywaniem śmieci przez zwierzęta, czy też porywisty wiatr.
Zalety systemu POLBINS:
 • Możliwość zastosowania standardowych kontenerów o pojemności 1100 l,
 • Estetyka instalacji – część nadziemna dostosowana do otoczenia,
 • Ograniczenia hałasu towarzyszącego wrzucaniu odpadów,
 • Prosty, mechaniczny system chowania pojemników,
 • Możliwość zastosowania systemów dostępu zgodnych z oczekiwaniami Klienta,
 • Ograniczenie możliwości rozsypywania odpadów (przez wiatr, zwierzęta, itp.) dzięki umieszczeniu kontenera pod powierzchnią ziemi,
 • Możliwość instalacji w bliskiej odległości kilku systemów, służących do segregacji poszczególnych rodzajów odpadów,
 • Atrakcyjny wygląd (nieestetyczne kontenery schowane pod powierzchnia ziemi),
 • Opróżnianie kontenerów przy pomocy dotychczas używanych pojazdów specjalistycznych.
 • W skład naszego systemu kontenerów podziemnych Polbins wchodzą:
  1. Betonowy silos (konstrukcja na stałe zamontowana w ziemi)
  2. Urządzenie podnoszące (sterowane hydrauliczne z śmieciarki)
  3. Maskownica – w wersji : standard, kostka, granit (zabezpiecza kontener i silos)
  4. Kosz wrzutowy ( do wyboru modele Orioni lub Gemini)

Podziemne pojemniki na odpady


Saturn System

Półpodziemne pojemniki na odpady typu Saturns proponowane przez firmę ME4C Sp.z o.o. to innowacyjne rozwiązania ,ułatwiające segregację odpadów komunalnych już u źródła ich powstania. Proste wykonanie urządzeń sprawia , że są one bezpieczne , higieniczne , funkcjonalne , estetyczne oraz łatwo dostępne dla wszystkich mieszkańców. Proponowane przez firmę ME4C Sp.z o.o. nowoczesne rozwiązania mają na celu:
- znaczne zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska
- zwiększenie ilości odzyskanych surowców wtórnych
- poprawę warunków naszego otoczenia oraz życia

Pojemnik na odpady SATURNS jest to schowany pod powierzchnią ziemi, w betonowym silosie worek typu BIG BAG o pojemności 3m3, 4m3 lub 5m3. Główna część pojemnika jest ukryta dyskretnie pod ziemią co pozwala na uzyskanie dużej powierzchni załadunku. Na zewnątrz są umiejscowione estetycznie obudowane wsypy na śmieci. Rozwiązanie to pozwala na umieszczenie dużych pojemników na odpady w miejscach, gdzie estetyka jest bardzo ważna takich jak centra miast, dzielnice mieszkaniowe itp. Zewnętrzna - widoczna, część pojemnika SATURNS pokryta jest maskownicą wykonaną w tworzywa naturalnego bądź sztucznego.
Kompletny system SATURNS składa się z kilku elementów.
Są to: • Szczelna betonowa studni o szer. zew. 1800 mm,
• Pokrywa z tworzywa sztucznego z dwoma otworami wrzutowymi,
• Worek, typu BIG BAG, dostępny w trzech pojemnościach (3m3, 4m3, 5m3),
• Rama górna.
Zalety systemu
 • Estetyczna nadziemna część instalacji.
 • Ograniczanie hałasu towarzyszącego wrzucaniu odpadów.
 • Ograniczanie możliwości rozsypywania odpadów (przez wiatr, zwierzęta, itp.) dzięki umieszczaniu worka pod powierzchnią ziemi w szczelnym betonowym silosie.
 • Możliwość instalacji w bliskiej odległości kilku systemów, służących do segregacji poszczególnych rodzajów odpadów.
 • Atrakcyjny wygląd.
 • Opróżnianie pojemników przy pomocy dotychczas używanych pojazdów (system hakowy).
 • Brak bezpośredniego dostępu do odpadów.
 • Możliwość zastosowania maskownicy wykonanej z tworzywa naturalnego lub tworzyw sztucznych.

Obudowy pojemników


Obudowy mają zastosowanie zarówno w budynkach wielorodzinnych jak i w gospodarstwach prywatnych. Ich główne zalety to: estetyczny wygląd, prosty montaż (niewymagający pozwolenia na budowę), możliwość identyfikacji użytkownika, duża funkcjonalność, obudowa wykonana z betonu, klapy wyposażone w amortyzatory zamknięcia poprawiające bezpieczeństwo użytkowania dostęp do pojemników opcjonalnie za pomocą karty magnetycznej lub zamka. Zastosowanie: pojemniki 240L, 1100L.

Wiaty przystankowe


Każdy kto podróżuje komunikacją miejską doskonale wie jak ważnym elementem w całej podróży jest schronienie się w oczekiwaniu na środek lokomocji. Przystanki autobusowe chronią zarówno przed zimnem, wiatrem, deszczem, jak i upałem oraz słońcem. Wiaty przystankowe naszej produkcji to nie tylko komfort schronienia, ale również przyjazna pasażerom przestrzeń odpoczynku. Dodatkowym atutem wiat jest powierzchnia mogąca służyć jako powierzchnia reklamowa. Zaletą naszych przystanków jest bez wątpienia funkcjonalność. Oferujemy przystanki betonowe, które wyróżniać się będą na tle pozostałych zarówno designem, formą, jak również materiałem budulcowym.
Bez wątpienia jest to inwestycja wieloletnia, tym bardziej zachęcamy gminy i zarządców do skorzystania z naszej propozycji. Zapewniamy nie tylko realizację inwestycji, ale również usługi projektowe. Gwarantujemy korzystne ceny, kompetentną obsługę i doskonałej jakości wielofunkcyjne wiaty przystankowe. Betonowe wiaty mogą być eksploatowane o wiele dłużej aniżeli przeszklone przystanki z tworzyw i metalu, które nie rzadko podlegają aktom wandalizmu. W budowie wiat przystankowych korzystamy z wieloletniego doświadczenia, dzięki czemu nasze przystanki są nie tylko estetyczne ale i ergonomiczne, trwałe i cenione przez użytkowników.

Szalet Miejski


Szalety doskonale komponują się zarówno z przestrzenią miejską, jaki i krajobrazem i pięknem przyrody Zalety: Ergonomia zagospodarowania przestrzeni Higiena Estetyka Prosty montaż Przystosowanie dla osób niepełnosprawnych Nowoczesny desing Wandaloodporność